Červenec 2006

TSCZ-SK-DE aneb TenSingový tábor+ turné

20. července 2006 v 19:45 | Lagabriella
Tak už je to tady... zítra ráno nasednu do vlaku směr Soběšín, kde se společně s přáteli z ČR, Slovenska i Německa budu připravovat na Evropský TenSingový festival v Dánsku. ( kdo chce vědět více o tensingu... www.tensing.cz) Bude to určitě úžasná, i když náročná akce. Týden budeme nacvičovat písničky, tanec, drama,... a 28.7. bude velký koncert v Kutné Hoře, 29.7. v Drážďanech a někdy v rozmezí 1.-4.8. též v Dánsku.
Už se moooc těším, jak budeme mimo jiné společně chválit našeho Pána a prožívat společně úžasné chvíle. Tak nám držte pjestičky, ať to vše dobře nacvičíme..a kdo byste měl třebas příští pátek cestu do Kutné Hory, neváhejte a přijďte nás podpořit...nejspíše budeme někde na náměstí, nebo v parku... zkrátka letáky budou všude, tak kdo bude mít čas a chuť, určitě nás najde!
mějte se krááásně!
GOD BLESS YOU ALL!!!!!!

Den v Boží režii

16. července 2006 v 17:48 | Lagabriella
Poštěstilo se mi dnes zažít den v absolutní Boží režii.
Vydali jsme se ráno s Maruškou do Letohradu, oslavit 20 let kněžství o. Karla Moravce. Jelikož jsem ráno zaspala a nestihla si udělat nic k jídlu, měla jsem trochu obavy jak vydržím až do 17:00 ( očekávný návrat).Tak jsem se cestou na nádraží pomodlila k svému Otci a svěřila celý den do Jeho rukou. Nejenže jsem dorazila včas, ale dokonce jsme ani špatně nepřestoupili a ani se nestalo nic jiného nemilého… s malou nápovědou jsme našli i správný kostel v Letohradě a usedli do lavice s krásným výhledem na oltář.
O. Tomáš Hoffmann měl naprosto úžasné kázání a celkově byla mše hluboký zážitek. Po mši jsme byli pozváni na koláčky a pak na oběd, kde jsme nacpali svá bříška k prasknutí řízkem a bramborovým salátem a poté i dezertem. Abychom mohli ještě chvilku pobýt s přáteli, tak nám Martin nabídl,že nás na nádraží sveze autem, což bylo skvělé, protože bychom jinak museli jít hned po obědě.( nádraží je asi 2,5 km daleko).
No zkrátka Bůh se stará a když vše svěříte do jeho rukou, můžete klidně vyrazit do světa bez ničeho, jak jsme to dnes slyšeli v evangeliu, když Ježíš vyslal svých 12 učedníků.
Díky Tobě, pane za tento úžasný den ve Tvé režii. Kéž jsou takové všechny dny!
Amen aleluja!

OUT OF CIVILISATION II.

11. července 2006 v 19:50 | Lagabriella
Dnes jsem se vrátila z OUT OF CIVILISATION, jak jsem tyto 2 akce souhrnně pojmenovala.
Od 5.7. do 7.7. jsem strávila úžasné dny na chalupě, kde není ani signál, ani internet,…no zkrátka jen já, mamka a můj Pán. Byly to odpočinkové dny, kdy jsem sice trochu pracovala (hrabala trávu, apod.) ale HLAVNĚ byla s Pánem ve ztišení srdce. I počasí nám přálo a musím říci, že to byly krásné rozhovory, které se slovy nedají popsat. Kdo může pochopit, pochop.
Od 7.7. do 11.7. jsem prožívala krásné, i když náročné chvíle na DCŽM Vesmír u Deštného v O.h. Pán mi požehnal a já tak dokončila 3- letý formační kurz pro vedení společenství… Animátorský kurz. Celé tři roky jsem se díky našim skvělým vedoucím - Lídě a Zdišce a také díky otci Karlovi Moravcovi, učila poznávat našeho Pána, pronikla jsem více do Písma a naučila se žít opravdové společenství ( kromě spousty dalších potřebných věcí pro cestu za Pánem a službu bližním).
Zakoušela jsem denně Boží milost, kdy mi dával sílu a vůli jít dál a sloužit, překonávat různé překážky a kolikrát i sama sebe. Teď odcházím do "světa" s touhou podobat se alespoň trochu Janu Křtiteli, který ukazoval na Ježíše. Chci se stát zrcadlem, které odráží Kristovy paprsky do srdcí lidí, kde ještě vládne tma. A věřím, že skrze Boží milost se mi to bude dařit.
A jak řekl jeden moudrý človíček, kterého si moc vážím : "Pokaždé si pak budu moci říci: "Zaseto!" Každý člověk touží po štěstí, a jsme-li šťastní my, záříme a stáváme se přitažlivými. Je-li semeno zaseto, pak musíme být trpěliví. Jeho růst nezáleží na nás, jak praví evangelium: "Člověk zaseje semeno do země; ať spí či bdí, v noci i ve dne, semeno vzchází a roste, on ani neví jak" (Mk 4, 26-27).
Nemůžeme přeci stébla tahat za špičku, aby povyrostla rychleji. Je bláznovstvím dýchat na dozrávající klas. Naším úkolem je zasít, růst dává Bůh."
A tak doufám, že se i já stanu rozsévačem. A určitě k tomu budu potřebovat i modlitby lidí okolo mne.
WITHOUT JAH NOTHING!

Out of civilisation

5. července 2006 v 9:28 | Lagabriella
A už je to tu... do 11.7. odjíždím na samotu, kde není ani internet, ani signál na mobil...zkrátka nic, co by mohlo rušit mé krásné dny s Bohem, juch :-)
Tak se tu mějte všici kráásně, žijte s Pánem, On je fakt ten nej a užívejte letních dní!
GOD BLESS YOU ALL!!!!!!

Křesťan a muslim

4. července 2006 v 10:08 | Lagabriella
Zajímalo by mne, jaký na to máte názor vy?

Zář tváře tvé

4. července 2006 v 9:16 | Lagabriella
Dnes se mi podařilo konečně nahrát ve svém "domácím studiu" chválu, jejíž překlad je o čánek níž. Je škoda, že to nejde dát sem na stránky... Ale kdybyste si jí chtěl někdo poslechnout, tak mi tu nechte mail a já vám jí pošlu. Je konvertovaná do MP3 formátu....kvalita nic moc, přeci jen nemám žádný extra mikrofon a možnosti úpravy v počítači jsou hodně omezené... :-)
Ale třeba to bude k poslechnutí :0)
GOD BLESS YOU ALL

Nádherný dar

2. července 2006 v 22:10 | Lagabriella
1 Kor 12,1 - 11
Toto je úryvek z Písma, který mne stále více oslovuje a tak bych se o něj ráda podělila i s vámi.
Je o darech Ducha Svatého. O tom, že každý z nás má nějaký, který má rozvíjet a sloužit tak Pánu. Já jsem dostala dar hudby, Pán mi seslal tu milost, že mohu šířit Jeho poselství v písních. Snažím se být Jeho nástrojem a tak se mi čas od čas podaří napsat písničku... proces psaní je skoro pokaždé tak krásný, že opravdu cítím, jak se mě dotýká Bůh. A poznám to i tak, že písně nejsou pouze v mé rodné řeči ( češtině) ale dost často i v angličtině a italštině ( a to z italštiny jinak umím říci jen pár frází...).
Zrovna dnes po mši mne Pán zase oslovil...cestou domů...a já u sebe neměla ani papír, ani tužku. Naštěstí jsem si vzpomněla, že v tašce mám mobil, tak jsem to nacvakala místo SMS :-)
Je to chvála v angličtině, napíšu vám sem volný překlad. Pokaždé, když se mi podaří zachytit něco, co mi Pán sesílá, jsem naplněna úžasem a chutí ještě více Ho chválit a jít za Ním. Věřím, že Bůh dokáže použít každého člověka a učinit ho šťastným. A věřte mi, čím více se snažíte plnit Jeho vůli, tím jste šťastnější.
Zář tváře Tvé
Zář tváře Tvé mne plní nadějí, že přijdu do Tvé přítomnosti, před Tvůj trůn. Pane chválím Tě, ty mne nenecháš spadnout.
Zpívat Ti chvály a dát vše, co jsem, to mne plní Tvou milostí a klidem. Žízním po Nebi ale mohu věřit v Tvé milosrdenství a lásku. Bereš každé své dítě na místo bez bolesti a pláče.

PSS ( Pravidla silničního provozu)

1. července 2006 v 18:50 | Lagabriella
Dnes jsem měla fakt hustý zážitek v autě... mamka, jela podle předpisů!!!!!!!
Abyste pochopili, proč tak valím bulvy, tak je to proto, protože ona jindy jezdí fakt hrozně :-)))) Kolem přehrady předělávají cestu a přidělávají nájezd na dálnici a podobné výmysly a tak je tam 30 a pak 20 . Navíc tam dneska stáli páni policisté, ale měli tam zrovna nějakou "kočku" v červeném autě, tak si silnice moc nevšímali... mamku to naštvalo, poněvadž nedávno jsme dostali pokutu ( no, 20 let to ukecávala úspěšně a teď už holt ne, no:-) ) a za námi jel jakýsi Polák, nevím jak kde, ale u nás jezdí vážně jako h*v*da, tak už toho mamča měla plné zuby a jela přes celou Českou Skalici a pak i po objížďce přesně podle předpisů a tak jsme se moooc nasmáli, jak ten frajer v autě za náma zelená vzteky.
Hned jak bylo volno, tak nás předjel a vzteky šlápnul na plyn... a ejhle, na druhé straně stáli další policisté a zrovna žádnou "kočku" tam neměli a tak si ho zastavili :-)))
Vážně jsem byla ráda ( i když je to nepěkné radovat se z této smůly), protože u nás v Náchodě už bylo tolik nehod...sražení chodci, cyklisté,... a většinou to způsoblili Poláci a ještě ujeli z místa nehody.
Holt na každého jednou dojde.