Víkendovka v Mladé Boleslavi

22. března 2007 v 22:18 | Lagabriella
9.-11.3. jsme se spolčem vyrazili do mladé Boleslavi na faru k o. Radkovi Vašínkovi. Vyrazili jsme v pátek odpoledne, nakoupili jídlo ( celkem zbytečně) a zabydleli se na faře. O. Radek říkal, že nám budou vařit místní farnice... Musím říci, že mne ani ve snu nenapadlo, že někdy budeme brát jídlo jako kříž :0))) Ne že by nebylo dobré, naopak... bylo výborné...a bylo toho moc. Vážně, byli jsme tak nacpaní, že už to ani více nešlo a pořád toho ještě spousta zbývalo. :0)))

Náš víkend byl tzv. flákací, kecací spolčovní víkend, což v překladu znamená že není téměř žádný program a jde jen o to být spolu a s Ježíšem. Páteční večer jsme strávili s místním společenstvím mládeže na tématku o. Pala Poláčka o křesťanské hudbě. Témáto vskutku obšírné a dle mého názoru velmi dobře zpracované a prezentované. Povídal o vlivu hudby, o různých kapelách a došlo i na videoklipy. Poté co jsme se rozloučili s místními, odebrali jsme se o patro výš na kulečník a popovídání u čaje a vodní dýmky. Na dobrou noc jsme si pustili animovaný film Happy Feet a ten byl vážně skvělý.
Ráno jsme vstávali tak okolo desáté hodiny a vydali se do jídelny, kde ž na nás čekala hromada jídla. Sotva jsme dosnídali a zahráli si kulečník, byl čas na oběd. Vážně nemám představu, jak se nám povedlo nacpat do již plných žaludků další jídlo, ale nějak se to povedlo.... Po pár hodinkách usilovného trávení jsme se vydali do parku Štěpánka podívat se na veverky. Jsou ochočené a docela drzé, ale moooc roztomilé. Berou si oříšky přímo z ruky, dovádí, honí se, a tak podobně, no, užili jsme si s nimi legrace až až. Ale jelikož nebylo zrovna teplo, brzy jsme se vrátili zpět na faru a opět hráli kulečník, povídali,... K večeru jsme se koukli na film The Prestige, neboli Prestiž. Bylo to o kouzelnících a myslím, že vážně dobře zpracované. Pak jsme roztopili vodní dýmku a přesunuli notebook o patro výš a drhali náramky, povídali a koukali na Stopařova průvodce po galaxii. Já si toho teda moc nepamatuju, protože jsem si přinesla spacák ( byla mi zima) a tak do půl hodinky jsem usnula a vzbudila se až u titulků... :0)
V neděli ráno jsme se vydali do kostela na bohoslužbu a po výborném obědě znovu do parku na veverky. Vzali jsme jim oříšky z farního sklepa, ale ony byly tak přecpané (to víte, bylo hezky a půlka Boleslavi asi neměla jiný nápad, než jít krmit veverky), že už ani moc nechtěly. Po návratu jsme po sobě uklidili a vyrazili na autobus zpět do Prahy.
Moc díky všem, kteří na této víkendovce byli. Atmosféra byla moc hezká a už se těším na další společně strávené dny!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LaGabriella LaGabriella | 22. března 2007 v 22:28 | Reagovat

Dala jsem sem pár fotek z víkendovky, zbývající si můžete prohlédnout na www.spolcovni.usmev.cz ;0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama