Co si musíte pamatovat, když jste pomazaní

26. října 2007 v 9:37
dnes jsem na blogu jednoho jesusfreax človíčka( www.shrekuv.blog.cz) narazila na moc hezký článek, tak jsem si ho dovolila půjčit :0)

Co si musíte pamatovat, když jste pomazaní

Ale Pokaždé, když vás Bůh pomaže [vybaví mocí], mějte na mysli tyto tři věci:
1) Být pomazaný znamená chodit osamotě. Když vás Bůh použije k velkým věcem, lidé usoudí, že jste silní a že nic nepotřebujete. Neuvědomují si, že vespod toho všeho je malá, křehká osůbka, která je zpola vyděšená k smrti a která nad tím vším žasne stejně jako ostatní. A pokud vám nikdo neposlouží, nebo pokud se chováte, že máte všechno pod kontrolou, stane se z vás snadný cíl.
2) Bez Božího pomazání budete mít problémy! To se stalo Samsonovi: "Vtom [Dalila] zavo­lala: "Samsone, Filistinci jdou na tebe!" Probudil se ze spánku a řekl si: "Z toho se dostanu jako už tolikrát; setřesu je." Nevěděl, že od něj Hospodin odstoupil. Filistinci ho popadli." (Soudců 16:20-21). Bůh odstoupil a nechal Samsona, aby si uvědomil, že to nebyl on, kdo něco dělal, ale Pán. Vedoucí na toto velké nebezpečí zapomínají!
3) Rozdíl je v pomazání. Vezměte prak z Davidovy ruky a kámen z Goliášova čela a co máte? Něco samo o sobě bezcenného! Pokud čekáte, až vám Bůh dá výjimečné vybavení, než se vůbec rozhodnete jít do boje, pak velká vítězství nikdy nezakusíte. Boží "síla je dokonalá ve slabosti" (2. Korintským 12:9). To, že jste opravdu pomazaní poznáte tak, že Bůh vezme podřadné vybavení a předvede s ním nadpřirozené hrdinské skutky. A to se děje pouze, když řeknete: "Pane, já nechápu, jak by jsi tohle skrze mě mohl udělat." Pak bude veškerá sláva patřit Bohu. A právě o Jeho pověst tu jde - ne o vaši!
Ne silou, ani mocí, ale mým Duchem, praví Pán.H Zachariáš 4:6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama