Listopad 2007

Uzdravení

17. listopadu 2007 v 23:08 | Lagabriella
UZDRAVENÍ
Poslední dobou se stále více setkávám s potřebou vnitřního uzdravení. Nejen u sebe, ale i ve svém blízkém i vzdáleném okolí.
Když nás bolí něco na těle, jdeme k lékaři, někdy ke specialistovi. Co však dělat, když máme rány na duši? Za kým jít?
Navíc v dnešní době znovu přichází do módy tzv. holistický pohled na člověka, který bere v potaz všechny složky člověka- tělasnou, duševní, sociální i spirituální.
Je veliká škoda, že o uzdravení skrze modlitbu dnes ví jen velmi málo lidí.
Pořád dokola slyšíme jak máme žít podle evangelia a věřit evangeliu, ale upřímně, kolik z nás si také plně uvědomuje dary, které jsou v bibli popsány? Kolik z nás počítá s dary Ducha Svatého, s charismaty? A kolik z nás je aktivně používá?

Co přinesla charismatická obnova katolické církvi

16. listopadu 2007 v 13:06 | Lagabriella
40 let obnovy
V tomto roce slavíme 40. výročí víkendu v Duquesne (USA), který je obecně považován za počátek toho, co dnes známe jako Katolickou charismatickou obnovu (KCHO). Když se podíváme zpátky: Jaký byl její přínos pro katolickou církev? A co s ní bude dál?
Na tyto otázky může být těžké odpovědět, a to proto, že KCHO se trochu liší od ostatních laických hnutí v Církvi tím, že nemá žádného konkrétního zakladatele, formální členství ani žádnou všezahrnující strukturu, která by určovala nebo měla určovat její rozvoj. Kardinál Suenens, jeden z moderátorů II. Vatikánského koncilu a dávný příznivec KCHO, ji nazval "hnutím Ducha" a jednoduše normálním křesťanstvím. Později ve 20. století se církevní hierarchie začala zabývat faktem, že v Církvi je mnoho tzv. "pokřtěných pohanů" - lidí, kteří sice přijali křest, ale nevykazují žádné známky žitého vztahu s Kristem. Suenens viděl v KCHO odpověď Ducha svatého na tuto situaci. Cítil, že účelem KCHO je tak proniknout církev duchem Letnic, že zcela pomine důvod její existence jako samostatného hnutí - podobně jako tomu bylo s liturgickým a biblickým hnutím na začátku minulého století.

Love song for a Saviour by Jars of Clay

15. listopadu 2007 v 20:35
Před 6 lety moje láska ke křesťanské hudbě začala touto písní kapely Jars of Clay- Love song for a Saviour. Od té doby kdykoli je mi zle, smutno, když se nedaří nebo když něco vzdávám, ... beru do ruky kytaru a hraju tuhle píseň, nebo jen pustím CD přehravač, ležím na posteli a poslouchám.
Už bych nespočítala, kolikrát jsem tuto píseň slyšela a kolikrát mi osušila slzy z tváří, ale její poselství mne oslovuje stále - i po 6 letech.
Amen

Na nemocné budou vkládat ruce

15. listopadu 2007 v 17:12 | Lagabriella
Na nemocné budou vkládat ruce

Tardif,Baumert,Seewannová, Buob, Madre, Wrembek

Je toto zaslíbení a poslání platné i dnes a v dnešní církvi, žijící uprostřed světa špičkové medicíny? Uprostřed světa léčitelů a různých podivných uzdravovatelů? A především uprostřed světa stále plného nemocí, bolestí a fyzického i duchovního utrpení? A jestliže je platné i pro dnešní církev, pro naše farní obce, pro naše křesťanská společenství, pro nás osobně, jakým způsobem lze toto poslání prakticky uskutečňovat? Jaké v něm má místo církev jako celek? Jakou roli zde mají zaujmout kněží a jakou laici? To vše jsou otázky, na které se alespoň částečně pokoušejí odpovědět autoři jednotlivých příspěvků sborníku.
Pokud hledáte odpovědi na otázky ohledně uzdravení, uzdravování modlitbou, o charisma uzdravování a jak je to vše praktikováno v naší době... pak právě pro vás je tato knížka. Vřele doporučuji dobře jí prostudovat, protože mi otevřela oči a ukazála spoustu nových pohledů na problémy mé i světa kolem mne.

The ultimate gift

14. listopadu 2007 v 21:01
Dneska jsem zkoukla moc pěkný film. Někomu to může přijít jako laciný slaďák, ale dá se v něm najít řada moc hezkých myšlenek. A malá Emili je naprosto úžasné dítě. Pokud se rozhodnete na tento film mrknout, doporučuju krabici kapesníků :-)

VOX 2007

13. listopadu 2007 v 20:11 | Lagabriella
Možná už víte, že v sobotu 10.11.2007 proběhl v Praze 4 v Komunitním centru Matky Terezy 4. ročník křesťanského hudebního festivalu VOX. Mohli jsme slyšet kapely Bezefšeho, Boudapsova, John de Jong, Maranatha, Manahem, Gina, Prorock a slovenské Timothy + 3 kapely v soutěži "Nová tvář "( Blue Zebra, Jéňa, MPK)
Vizí festivalu VOX 007 je realizovat jednotu srdcí skrze hudbu a radost, která z tohoto velkého Božího daru plyne. Přáli bychom si, aby i letos byl VOX místem setkávání a vzájemného porozumění.

While you were sleeping by Casting Crowns

13. listopadu 2007 v 17:44
Neodolala jsem a hodila sem odkaz na další videoklip od Casting Crowns...

Who I am- Casting Crowns

12. listopadu 2007 v 17:40 | Lagabriella

WHO I AM?
Who am I, that the Lord of all the earth
Would care to know my name
Would care to feel my hurt
Who am I, that the Bright and Morning Star
Would choose to light the way
For my ever wandering heart

Not because of who I am
But because of what You've done
Not because of what I've done
But because of who You're

Chorus:
I am a flower quickly fading
Here today and gone tomorrow
A wave tossed in the ocean
A vapor in the wind
Still You hear me when I'm calling
Lord, You catch me when I'm falling
And You've told me who I am
I am Yours, I am Yours

Who Am I, that the eyes that see my sin
Would look on me with love and watch me rise again
Who Am I, that the voice that calmed the sea
Would call out through the rain
And calm the storm in me

I am Yours
Whom shall I fear
Whom shall I fear
'Cause I am Yours
I am Yours

Does anybody hear her?

12. listopadu 2007 v 17:34 | Lagabriella
Díky mé kamarádce Pavle jsem se dostala k CD americké kapely Casting Crowns a tak bych se s vámi ráda podělila o jednu jejich písničku. Myslím, že stojí nejen za poslech, ale i za zamyšlení se nad tím, jaký postoj zaujímám k bližním, kteří tzv "nechodí s námi". Ježíš nás denně vybízí abychom s láskou přijímali ty, kteří k nám přijdou a abychom nesoudili.
A tato píseň dle mého názoru uhodila hřebíček na hlavičku.
( Pod flash přidávám ještě text s překladem ;-) )

Desatero

3. listopadu 2007 v 9:03
Fakt dost dobré :-)

Books are my love

3. listopadu 2007 v 8:38 | Lagabriella
Představuji vám tady 3 knížky, které jsem tento týden pročetla, nebo zrovna pročítám...
Každá z nich je svým způsobem velice zajímavá a nalezneme v ní řadu výborných myšlenek ;-)